Suche oko i co dalej?

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, miło nam poinformować, że rozwijamy skrzydła i właśnie uruchomiliśmy zapisy na nowy kurs internetowy - "Suche oko i co dalej?" https://www.icodalej.pl/suche-oko.

Kurs wystartuje w styczniu, ale już dziś serdecznie zapraszamy do zapisów na listę chętnych.

Zespół Suchego Oka, jest kolejnym tematem po bólach kręgosłupa, w który zdecydowaliśmy się zaangażować. Podobnie jak w przypadku bólów kręgosłupa, na dolegliwości związane ze zmianami na powierzchni oka cierpi miliony Polaków. Ten narastający problem jest często rozwiązywany przez pacjentów samodzielnie, przez polecenie kropli (przez farmaceutę, kolegę, nieznajomych na forach internetowych, blogach itp.). Niestety, w blisko 76% przypadków większość kropli pomaga pacjentom tylko przez krótki okres czasu.

Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć kurs online, dzięki któremu poznacie nowoczesne metody diagnostyki i leczenia Zespołu Suchego Oka. Treść kursu opieramy nie tylko na naszym doświadczeniu, ale przede wszystkim na najnowszych wytycznych naukowych zawartych w raporcie DEWS II 2017. Postaramy się w przystępny sposób przedstawić wiedzę będącą rezultatem setek badań naukowych uznanych polskich i światowych specjalistów.

Zapraszamy do udziału przede wszystkim lekarzy rodzinnych, lekarzy okulistów, optometrystów oraz oczywiście wszystkich rezydentów zainteresowanych poszerzeniem praktycznej wiedzy.

Kurs będzie składał się z ok. 2 godzin doskonale przygotowanych materiałów VIDEO oraz pomocnych materiałów do wydrukowania. Podobnie jak w przypadku kursu "Bóle kręgosłupa i co dalej?", przygotowujemy również zestaw ciekawych i przydatnych filmów edukacyjnych dla Pacjentów - zgodnie z naszą ideą otwartej edukacji :)

Autorami kursu są: Sylwia Kropacz-Sobkowiak, lek. Ewa Koźmińska-Badr oraz lek. Marek Skorupski - uznani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w opiece nad pacjentami, pracy naukowej oraz szkoleniach w Polsce i za granicą.

Bardzo się cieszymy, że patronat merytoryczny nad naszym kursem objęły: Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki | www.ptoo.pl oraz Polskie Stowarzyszenie Soczewek Kontaktowych. Bardzo dziękujemy!

Zapraszamy do zapoznania się z programem kursu na stronie: https://www.icodalej.pl/suche-oko. Dla zapisanych przygotowaliśmy pierwsze przydatne narzędzie - dokument z podstawami diagnozy różnicowej zgodnie z Raportem DEWS II 2017