Szkolenia PSSK

Obserwując sytuację epidemiologiczną w Polsce oraz utrzymującą się liczbę przypadków zakażenia koronawirusem, przez wzgląd na zdrowie zarówno uczestników, jak i prelegentów z przykrością informujemy, że wszystkie szkolenia PSSK w formie "face to face" zostają odwołane.

Szkolenia z cyklu Młody Kontaktolog dla modułu podstawowego, które po wcześniejszych zmianach miały się odbyć:

1)     24-25.10.2020 w Poznaniu

2)     07-08.11.2020 w Katowicach

3)     21-22.11.2020 we Wrocławiu

odbędą się w kolejnym roku kalendarzowym w terminach:

1)     27-28.03.2021 w Poznaniu

2)     24-25.04.2021 w Katowicach

3)     08-09.05.2021 we Wrocławiu

Konsekwentnie, szkolenia dla modułu rozszerzonego zostaną przeniesione na okres jesienny roku kolejnego. 

Informujemy również, że w związku z powyższym, przysługuje Państwu prawo do rezygnacji z odwołanych szkoleń oraz rekompensata 100% uiszczonej kwoty.

Porozmawiajmy o astygmatyzmie

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu webinarów „POROZMAWIAJMY O ASTYGMATYZMIE”, na którym przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania do korekcji astygmatyzmu. Weź udział i sprawdź jak pomóc pacjentom z astygmatyzmem widzieć wyraźnie.

Terminy najbliższych webinariów:

16.09.2020 godz. 18:00

23.09.2020 godz. 19:30

30.09.2020 godz. 9:30

Dowiedz się więcej:

webinar.twojeacuvue.pl

Przejdź na wyższy poziom edukacji z marką ACUVUE ® !

Serdecznie zapraszamy do rejestracji w naszym serwisie jnjvisioncare.pl i otrzymania bezpłatnego dostępu do materiałów przydatnych w rozwoju Twojej praktyki.

Co oferuje platforma jnjvisioncare.pl?

  • Edukacja – dostęp do specjalistycznych kursów online

  • Baza wiedzy – profesjonalne materiały ze świata kontaktologii

  • Kalendarz – zaproszenia i daty najważniejszych wydarzeń branżowych w jednym miejscu

Skorzystaj z pełnych możliwości strony jnjvisioncare.pl i zarejestruj się już teraz!

Zarejestruj się

Zalecenia PSSK dla pacjentów i pracowników gabinetów kontaktologicznych

Rekomendowane przez Zarząd PSSK zalecenia dla pacjentów i pracowników gabinetów kontaktologicznych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa:

1. Stosowanie soczewek kontaktowych jest bezpieczną metodą korekcji, należy jednak zawsze pamiętać o myciu, suszeniu rąk przed ich założeniem lub zdjęciem oraz pielęgnacji soczewek kontaktowych zgodnie z zaleceniami producenta.
2. Pacjenci nie powinni nosić soczewek kontaktowych w sytuacji aktywnej infekcji.
3. Pacjenci z objawami przeziębienia lub grupy nie powinni być przyjmowani na wizytę kontaktologiczną (dobór soczewek, zmiana mocy soczewek...).
4. Należy zadbać o to, by w poczekalni znajdowała się jedynie osoba oczekująca na wizytę, a elementy wyposażenia poczekalni powinny być dezynfekowane po każdym pacjencie.
5. Wszelkie czasopisma, zabawki, ulotki i inne zbędne przedmioty w poczekalni powinny zostać usunięte.
6. Zalecana przerwa pomiędzy kolejnymi wizytami to przynajmniej 5 minut, a pomieszczenia, w których przebywał pacjent, powinny być wietrzone.
7. Zaleca się, by w gabinecie podczas wizyty pacjentowi nie towarzyszyły dodatkowe osoby, wyjątek stanowią osoby niepełnoletnie i osoby starsze wymagające asysty.
8. Poza specjalistą w gabinecie nie powinny znajdować się osoby dodatkowe takie jak praktykanci, stażyści...
9. Należy zdezynfekować powierzchnie, blaty, oprawy probiercze, przesłonki oraz wszystkie elementy, z którymi pacjent ma kontakt przed każdą wizytą.
10. Mycie rąk mydłem i suszenie jednorazowymi ręcznikami papierowymi powinno być wykonywane przez pacjenta i specjalistę przynajmniej na początku i na końcu badania.
11. Zakładanie, zdejmowanie soczewek kontaktowych oraz badanie przedniego odcinka oka powinno odbywać się w jednorazowych rękawiczkach ochronnych
12. Standardowe czyszczenie soczewek próbnych gabinetowych powinno być poprzedzone czyszczeniem preparatem oksydacyjnym bez neutralizacji.
13. Zaleca się monitorowanie sytuacji i zaleceń GIS oraz bezwzględne stosowanie się do nich.