Konferencja Optometria 2022

Z wielką przyjemnością informujemy, że przygotowania tegorocznej konferencji OPTOMETRIA 2022 idą pełną parą! Na stronie dedykowanej wydarzeniu opublikowany został szczegółowy program, sylwetki tegorocznych expertów oraz moderatorów prowadzących panele dyskusyjne. W tym roku ponownie zapraszamy wszystkich do hotelu DoubleTree by Hilton, do Krakowa. Koniecznie zapoznaj się ze szczegółami na www.optometria2022.pl

Rejestracja na konferencję rusza we wtorek 1 lutego o godz. 9:00. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona!

Podstawy aplikacji miękkich indywidualizowanych soczewek kontaktowych

Duża wada wzroku? Wysoki astygmatyzmu? Astygmatyzm i presbiopia? Komercyjne soczewki nie pasują lub są niewygodne? Rogówka po urazach, zabiegach? A może soczewka opatrunkowa? Potrzebujesz dużej średnicy, innego promienia krzywizny niż 8.4 lub 8.6 mm?


Miękkie indywidualne soczewki kontaktowe są idealnym rozwiązaniem na brak parametrów w komercyjnych produktach oraz pomogą w rozwiązaniu Twoich problemów z pacjentem kontaktologicznym.

Czytaj więcej

Pseudo-krótkowzroczność diagnostyka

Przeskok technologiczny który nastąpił w ostatnich latach przyniósł ogromne korzyści, ale również  i nowe zagrożenia. Z powodu nadmiernego korzystania z nowoczesnych gadżetów elektronicznych coraz więcej pacjentów trafia do naszych gabinetów ze wieloma problemami układu wzrokowego, w tym bardzo liczna grupa osób ze sztuczną wadą wzroku „pseudo-krótkowzrocznością”. Zaburzenie to wymaga szerokiej diagnostyki i dokładnej analizy uzyskanych wyników. W dzisiejszym cyfrowym świecie, krótkie i powierzchowne badanie samej refrakcji nie wystarczy. Bardzo łatwo popełnić błąd i doprowadzić do rozwoju „sztucznej wady wzroku”. W tym przypadku, aby zahamować szybkie i systematyczne pogarszanie widzenia nie pomogą metody kontroli krótkowzroczności, gdyż mamy do czynienia z całkiem innym zaburzeniem.

Czytaj więcej