Kurs „OPSIS Advancing Lives Through Vision”

ENGLISH version

Sprawniejszy wzrok to lepsza jakość życia

Naszą misją jest popularyzacja szczegółowej wiedzy na temat procesu widzenia, która pozwala zmieniać życie pacjentów.

Kompleksowa opieka optometryczna bierze pod uwagę pacjenta jako całość oraz uwzględnia korzyści płynące z profilaktyki, ochrony, usprawniania i wspomagania procesu widzenia. Widzenie to złożony proces, obejmujący zarówno cały organizm pacjenta jak i środowisko, w którym funkcjonuje.

Nasze podejście do opieki optometrycznej bierze pod uwagę pacjenta jako całość oraz uwzględnia korzyści płynące z profilaktyki, ochrony, usprawniania i wspomagania procesu widzenia. Widzenie to złożony proces, obejmujący zarówno cały organizm danej osoby jak i środowisko, w którym funkcjonuje. Codzienne doświadczenia wzrokowe są wypadkową wszystkich wymienionych niżej czynników:

• Rozwój wzrokowy rozpoczyna się kilka miesięcy przed urodzeniem i trwa przez całe życie, pozwalając skoordynować motorykę oczu, rąk i całego ciała.
• Kontrola wzrokowo-motoryczna i ruchy oczu pozwalają nam stworzyć mapę przestrzeni wzrokowej w naszym otoczeniu, która stanowi układ odniesienia dla postawy ciała, orientacji, lokalizacji i zrozumienia relacji przestrzennych.
• Człowiek wykorzystuje oczy i mózg do pozyskiwania, przekształcania i przetwarzania informacji uzyskiwanych ze światła w swoim otoczeniu.
• Nowe informacje są przekazywane do różnych obszarów mózgu, w których są przechowywane i integrowane z uzyskanymi wcześniej doświadczeniami wzrokowymi w celu kierowania kolejnymi działaniami.
• Widzenie jest rezultatem integracji informacji generowanych przez mózg i ciało, a procesy wzrokowo motoryczne (i inne zmysłowo-motoryczne) umożliwiają nam interpretację otoczenia i poruszanie się.

Optometryści zainteresowani tym podejściem obserwują przede wszystkim odpowiedź pacjenta na potrzeby związane z wykonywaniem czynności codziennych oraz jego reakcję na zmiany wywoływane przez zastosowanie soczewek. Ponieważ soczewki wpływają na percepcję, postawę ciała, orientację i lokalizację, wyniki obserwacji dają optometrystom wyjątkową możliwość analizy zachowań pacjenta.

Czytaj więcej

Jesienne szkolenie z aplikacji miękkich soczewek kontaktowych "Młody Kontaktolog" 2023

     Polskie Stowarzyszenie Soczewek Kontaktowych wraz z marką Bausch+Lomb przygotowało cykl szkoleń „Młody Kontaktolog”. Szkolenia przeznaczone są dla początkujących specjalistów, którzy zaczynają swoją przygodę praktykę z doborem soczewek kontaktowych. Celem warsztatów jest poszerzenie wiedzy oraz zdobycie umiejętności praktycznych pozwalających na swobodną i pewną pracę w gabinecie, a wszystko to pod okiem ekspertów z dziedziny kontaktologii.

Czytaj więcej

Konferencja OPTOMETRIA 2023


Z radością informujemy, że kolejna już edycja konferencji OPTOMETRIA 2023 odbędzie się w dniach 19-21.05.2023. w Krakowie. Wzorem poprzednich edycji gościć będziemy specjalistów z całego świata, a tematyka tegorocznej konferencji to:
• Neurooptometria
• Zaćma
• Wieloogniskowe rozwiązania optyczne

Zapraszamy do zapoznania się z szczegółowym programem wykładów i warsztatów oraz sylwetkami naszych wyjątkowych mówców https://www.optometria2023.com

REJESTRACJA RUSZA W PIĄTEK 10 MARCA 2023 OD GODZ. 9:00

Dr Brenda Montecalvo (FCOVD, FAAO, FCSO) pierwszym gościem konferencji Optometria 2023!

Po bardzo owocnej i ekscytującej wizycie na naszej konferencji w Krakowie wybitna optometrysta ponownie przyjęła nasze zaproszenie. Była przewodnicząca Sekcji Rehabilitacji Wzroku Amerykańskiej Akademii Optometrii tym razem podzieli się z Państwem wiedzą na temat rehabilitacji wzroku u dzieci po usunięciu zaćmy wrodzonej oraz diagnostyką i terapią zaburzeń percepcji przestrzeni, w szczególności u dorosłych po zabiegu zaćmy.

Już teraz możesz poszerzyć swoja wiedzę dzięki seminarium online. Za kilka dni rusza cykl wiosennych spotkań z  Dr Brenda Montecalvo. Specjalnie dla Polskich optometrystów otrzymaliśmy 50% zniżki na udział w 3 dniowych seminariach, ponad 20 godzin szczegółowej wiedzy z diagnostyki i postępowania terapeutycznego.

Czytaj więcej

Międzynarodowy Kurs „Zezy i niedowidzenie” w Polsce

Podczas kursu omówione zostaną aspekty teoretyczne i praktyczne terapii, a także kryteria oceny jej skuteczności w grupie pacjentów zezowych i niedowidzących. Zajęcia mają innowacyjny i praktyczny charakter. Od kilku lat cieszą się dużym powodzeniem wśród specjalistów z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Kanadzy, Australii i USA.

Najważniejszą częścią kursu są praktyczne ćwiczenia procedur terapii widzenia, pozwalające połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką.  Omówiony zostanie również dobór odpowiedniej korekcji, a dr Lewis i Caroline Hurst przedstawią opisy przypadków z własnej praktyki, ilustrujące skuteczność zastosowania właściwych soczewek korekcyjnych i terapii widzenia.

Czytaj więcej