Klasyfikacja powikłań - schematy

Klasyfikacja powikłań związanych z noszeniem miękkich soczewek kontaktowych - schematy
Autor: lek. med. Marek Skorupski
Prezentacja: Konferencja Optometria 2015, Warszawa

pobierz: prezentacja [.pdf]

Dzieci mogą nosić soczewki kontaktowe

Nowe badania przeprowadzone przez amerykańskich optometrystów wskazują, że noszenie soczewek kontaktowych przez krótkowzroczne dzieci nawet w tak młodym wieku, jak 8 lat, może przynieść im wiele korzyści w porównaniu z okularami.

Czytaj więcej

7 grzechów - ulotka informacyjna

Informujemy, że dostępna już jest nasza ulotka informacyjna "7 GRZECHÓW GŁÓWNYCH". Wydawcą obecnego nakładu jest firma Ciba Vision, która też jest  dystrybutorem ulotki i plakatów. Osoby zainteresowane ulotkami proszę o kontakt z regionalnymi przedstawicielami firmy Ciba Vision.

zobacz:
- ulotka 7 grzechów

Prawda o soczewkach kontaktowych ECLF 2009

Dokument, autorstwa Europejskiego Forum Soczewek Kontaktowych, został opracowany w celu poinformowania lekarzy specjalistów, którzy nie zajmują się aplikacją soczewek kontaktowych i ich sprzedażą o ostatnich osiągnięciach w dziedzinie kontaktologii. Dokument ten powstał również po to, aby specjaliści ci mogli w fachowy sposób odpowiedzieć na pytania dotyczące soczewek kontaktowych, zadawane im przez pacjentów zainteresowanych ich noszeniem.
European Contact Lens Forum (ECLF) jest platformą komunikacyjną między wszystkimi specjalistami aplikującymi soczewki kontaktowe a przemysłem kontaktologicznym.