Podstawy aplikacji miękkich indywidualizowanych soczewek kontaktowych

Duża wada wzroku? Wysoki astygmatyzmu? Astygmatyzm i presbiopia? Komercyjne soczewki nie pasują lub są niewygodne? Rogówka po urazach, zabiegach? A może soczewka opatrunkowa? Potrzebujesz dużej średnicy, innego promienia krzywizny niż 8.4 lub 8.6 mm?


Miękkie indywidualne soczewki kontaktowe są idealnym rozwiązaniem na brak parametrów w komercyjnych produktach oraz pomogą w rozwiązaniu Twoich problemów z pacjentem kontaktologicznym.

Czytaj więcej

Pseudo-krótkowzroczność diagnostyka

Przeskok technologiczny który nastąpił w ostatnich latach przyniósł ogromne korzyści, ale również  i nowe zagrożenia. Z powodu nadmiernego korzystania z nowoczesnych gadżetów elektronicznych coraz więcej pacjentów trafia do naszych gabinetów ze wieloma problemami układu wzrokowego, w tym bardzo liczna grupa osób ze sztuczną wadą wzroku „pseudo-krótkowzrocznością”. Zaburzenie to wymaga szerokiej diagnostyki i dokładnej analizy uzyskanych wyników. W dzisiejszym cyfrowym świecie, krótkie i powierzchowne badanie samej refrakcji nie wystarczy. Bardzo łatwo popełnić błąd i doprowadzić do rozwoju „sztucznej wady wzroku”. W tym przypadku, aby zahamować szybkie i systematyczne pogarszanie widzenia nie pomogą metody kontroli krótkowzroczności, gdyż mamy do czynienia z całkiem innym zaburzeniem.

Czytaj więcej

Szkolenia PSSK

Obserwując sytuację epidemiologiczną w Polsce oraz utrzymującą się liczbę przypadków zakażenia koronawirusem, przez wzgląd na zdrowie zarówno uczestników, jak i prelegentów z przykrością informujemy, że wszystkie szkolenia PSSK w formie "face to face" zostają odwołane.

Szkolenia z cyklu Młody Kontaktolog dla modułu podstawowego, które po wcześniejszych zmianach miały się odbyć:

1)     24-25.10.2020 w Poznaniu

2)     07-08.11.2020 w Katowicach

3)     21-22.11.2020 we Wrocławiu

odbędą się w kolejnym roku kalendarzowym w terminach:

1)     27-28.03.2021 w Poznaniu

2)     24-25.04.2021 w Katowicach

3)     08-09.05.2021 we Wrocławiu

Konsekwentnie, szkolenia dla modułu rozszerzonego zostaną przeniesione na okres jesienny roku kolejnego. 

Informujemy również, że w związku z powyższym, przysługuje Państwu prawo do rezygnacji z odwołanych szkoleń oraz rekompensata 100% uiszczonej kwoty.

Porozmawiajmy o astygmatyzmie

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu webinarów „POROZMAWIAJMY O ASTYGMATYZMIE”, na którym przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania do korekcji astygmatyzmu. Weź udział i sprawdź jak pomóc pacjentom z astygmatyzmem widzieć wyraźnie.

Terminy najbliższych webinariów:

16.09.2020 godz. 18:00

23.09.2020 godz. 19:30

30.09.2020 godz. 9:30

Dowiedz się więcej:

webinar.twojeacuvue.pl